Home Firma W zrozumieniu prawa pomoże nam adwokat

W zrozumieniu prawa pomoże nam adwokat

by Agata

Możemy dokładać starań, aby nie mieć problemów z prawem, aby nie musieć stawiać się w sądzie, a i tak może się okazać, że taka sytuacja będzie nieunikniona. Nawet jeśli nie zrobiliśmy nic złego, to może być tak, że otrzymamy wezwanie na rozprawę, na którą będziemy musieli się stawić.

Może to być wtedy, gdy okaże się, że należy nam się spadek, albo kiedy będziemy świadkiem podczas wypadku drogowego. Oczywiście jeśli nie jesteśmy o nic oskarżani, to nie mamy się czego obawiać, jednak może się okazać, że przy tych wszystkich prawniczych określeniach, będziemy czuli się na tyle skołowani, że trudno nam będzie powiedzieć czego możemy się spodziewać. Co więcej, czasami konieczne jest przedłożenie odpowiednich pism, a te nie zawsze są proste do wypełnienia, nawet jeśli będziemy korzystać z gotowego wzoru. Na szczęście swoją pomocą może nam służyć tutaj adwokat.

Zakres jego pomocy

Warto się na początek zastanowić, jaki ma być zakres pomocy, której ma nam udzielić adwokat. Może się okazać, że wystarczy nam jedno spotkanie z nim, podczas którego dowiemy się, jakie mamy prawa, jakie obowiązki i czego możemy się spodziewać. Taka umowa może nas mocno uspokoić, bo będziemy mieli wszystko dokładnie wyjaśnione. To oznacza, że wówczas będziemy mogli zdecydować czy chcemy skorzystać z darmowej porady adwokackiej, oczywiście jeśli spełniamy niezbędne wytyczne, czy nie przeszkadza nam to, żebyśmy za taką konsultację zapłacili. Z drugiej strony, jeśli chcemy mieć pewność, że wszystko przebiegnie po naszej myśli, że nic nas tutaj nie zaskoczy, to powinniśmy się zastanowić nad zatrudnieniem takiego adwokata. Wówczas za taką pomoc będziemy musieli zapłacić znacznie więcej, ale jednocześnie też będziemy spokojniejsi wiedząc, że nad naszą sprawą czuwa specjalista, który naprawdę dobrze się na tym zna.

Reprezentowanie w sądzie

Jeśli chcemy, aby adwokat towarzyszył nam przez cały czas, aż do zakończenia sprawy, to powinniśmy go wynająć i opłacić zgodnie z zasadami ujętymi w taksie adwokackiej. Nie mniej jeśli to zrobimy, to będziemy mogli liczyć na to, że adwokat będzie czuwał nad naszą sprawą, będzie razem z nami w sądzie, a więc w razie konieczności to on będzie rozmawiał o naszej sprawie. Może się też okazać, że jako nasz pełnomocnik będzie przedkładał niezbędne pisma, jak również w razie konieczności może nas zastąpić na sali sądowej, dzięki czemu sami nie będziemy musieli się tam pojawiać. Takie wsparcie może naprawdę dobrze na nas wpłynąć, bo wówczas znacznie spokojniej będziemy podchodzili do tych wszystkich kwestii, które pojawią się podczas rozprawy.

Chcąc skorzystać z pomocy adwokata, powinniśmy poszukać takiego, który zajmuje się konkretnie tym prawem, które dotyczy naszej sprawy. Czy to sprawa rozwodowa, o spadek czy o ustalenie winy sprawcy, zawsze powinniśmy szukać adwokata, który będzie się znał na danej dziedzinie prawa i który będzie potrafił nam pomóc. Wówczas będzie istniała większa szansa na to, że wszystko faktycznie zakończy się po naszej myśli.

Related Posts

1 comment

ank@ 29 kwietnia 2021 - 14:14

Ciekawy artykuł. Uważam, że radzenie się adwokata to żaden wstyd!

Reply

Leave a Comment