Home Biznes W pracy warto się dokształcać

W pracy warto się dokształcać

by Agata

Jeżeli mamy pracę, to może nam się wydawać, że już nic nie musimy robić, że wystarczy, że będziemy wykonywać nasze codzienne obowiązki tak jak do tej pory. Faktycznie może się okazać, że to wystarczy, jednak może też być tak, że naszemu pracodawcy przestanie to wystarczać.

Dlatego też, jeśli chcemy mieć pewność, że nasze zatrudnienie będzie bezpieczne, że będziemy mogli zaoferować naszej firmie odpowiednie przygotowanie, że będziemy mogli się przyłączyć do budowania jej potęgi i w ten sposób zyskamy w oczach pracodawcy, powinniśmy cały czas się dokształcać. Wówczas będziemy mogli zaoferować znacznie więcej niż tylko podstawową wiedzę, a pracodawca widząc, że się angażujemy chętniej będzie brał pod uwagę ewentualną podwyżkę czy awans.

Najróżniejsze kursy

Czujemy, że to co potrafimy i co dajemy swojej firmie to dużo, ale jednocześnie mamy wrażenie, że moglibyśmy dać jej jeszcze więcej? Jeśli tak rzeczywiście jest, to z pewnością warto się zastanowić jakie kursy moglibyśmy zrobić, aby podnieść swoje kwalifikacje, aby móc w firmie zaproponować jeszcze lepsze rozwiązania. Kto wie, może po takim kursie wpadniemy na jakiś ciekawy sposób, który pozwoli zwiększyć produktywność, albo pomoże ulepszyć dotychczasowe działania? Warto wiedzieć, że takie szkolenia oferowane są zarówno w formie stacjonarnej, jak i jako e-learning, więc będziemy mogli uczyć się w domu, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu, który normalnie musielibyśmy poświęcić na dojazdy. Wspomnieć również trzeba, że takie kursy oferowane są na różnych poziomach, a więc będziemy mogli się zgłosić na taki, który pozwoli nam wejść na wyższy poziom, aby mieć jeszcze większe możliwości.

Czasami wysyła też pracodawca

Czasem powinniśmy wyjść z własną inicjatywą, zdecydować się na taki kurs, opłacić go, a następnie w pracy wykazywać się zdobytą wiedzą. Ale może się też okazać, że to pracodawca zdecyduje się nas wysłać na taki kurs, który będzie miał podnieść nasze kompetencje. Warto się na to zgodzić, tym bardziej, że przy takim rozwiązaniu to właśnie pracodawca bardzo często pokrywa koszty takich szkoleń, a niejednokrotnie pozwala również, żeby odbywały się one na terenie firmy, dzięki czemu również zaoszczędzimy sporo czasu. Nawet jeśli zrobimy taki kurs, a ostatecznie nie wykorzystamy tej wiedzy w firmie, to i tak może nam się ona przydać gdzieś indziej. W końcu nigdzie nie jest powiedziane, że przez całe życie będziemy pracować w tym jednym przedsiębiorstwie. Im większa będzie nasza wiedza, tym więcej będziemy mogli zaproponować pracodawcy, a więc też tym więcej sami będziemy mogli zyskać.

Warto zobaczyć jakie kursy są proponowane i które z nich będą pasowały do naszych zawodowych obowiązków. Może się okazać, że dzięki takim szkoleniom uda nam się usprawnić naszą pracę, a to z pewnością nie przejdzie niezauważone przez szefostwo. Nawet jeśli nie będziemy mogli liczyć na premię, to zawsze będziemy mieli niesamowitą satysfakcję, że te zmiany zostały wprowadzone właśnie za naszą sprawą, że przyczyniliśmy się do lepszego funkcjonowania firmy.

Related Posts

1 comment

pinkblue 29 kwietnia 2021 - 14:16

Zgadza się – ciągłe polepszanie swoich zdolności jest kluczowe w każdej pracy.

Reply

Leave a Comment