Home Biznes Prace zwiększające atrakcyjność strony www

Prace zwiększające atrakcyjność strony www

by Agata

Co najmniej trzy czwarte internautów wyszukujących daną frazę odwiedza witryny, które pojawiają się na pierwszej stronie Google, a około 33 procent wszystkich kliknięć trafia do samego pierwszego wyniku. Z tego względu tak istotne jest, aby Twoja firma pojawiała się na najwyższych pozycjach w wyszukiwarce Google.

Jeszcze ważniejsza niż zwykłe zwiększanie ruchu jest strategia SEO, która zapewni napływ nowych użytkowników do Twojej witryny, tych, którzy z większym prawdopodobieństwem klikną Twoje CTA (wezwania do działania) i przekształcą się w potencjalnych klientów. Jak ich pozyskać? Ich uwagę można przyciągnąć dzięki odpowiednio zoptymalizowanym pod kątem słów kluczowych, merytorycznych i wysokiej jakości treściom, które Google również „nagradza” wyższymi pozycjami.

Pozycjonowanie stron internetowych – SEO kluczem do widoczności w Google

Wiele osób zastanawia się, jak działają rankingi Google. Warto więc na początku odpowiedzieć na podstawowe pytanie, czym jest SEO?

SEO (Search Engine Optimization) oznacza optymalizację pod kątem wyszukiwarek, czyli proces wprowadzania zmian na stronie, które umożliwią uzyskanie wyższych pozycji w wyszukiwarce. Ale bądźmy szczerzy: w tym momencie to tak naprawdę oznacza tylko Google.

A jak dokładnie to działa?

W SEO ranking odnosi się do pozycji treści na stronach wyników wyszukiwania (SERP). Ranking nr 1 oznacza, że gdy ludzie wyszukują określone hasło, Twoja strona internetowa jest pierwszym wynikiem (oprócz wyników płatnych, polecanych fragmentów i pól odpowiedzi).

Dobrze zoptymalizowane witryny z czasem uzyskują coraz większy ruch, a to oznacza więcej potencjalnych klientów i sprzedaży. Bez SEO wyszukujący nie będą w stanie znaleźć Twojej witryny, a cała Twoja ciężka praca pójdzie na marne. Jeśli nie masz czasu ani wiedzy na ten temat, a chcesz polepszyć wyniki swojej firmy, zainwestuj w usługi profesjonalnej agencji SEO Blumo! Sprawdź, jak niewiele to kosztuje w cenniku pozycjonowania stron!

Jakie korzyści przynosi reklama AdWords w Warszawie?

Google AdWords to internetowa platforma reklamowa, która umożliwia reklamodawcom wyświetlanie reklam w wynikach wyszukiwania Google. Na podstawie słów kluczowych, na które chcą kierować reklamy, firmy płacą za umieszczenie swoich reklam na górze strony wyników wyszukiwania. Ponieważ platforma działa na reklamach typu pay-per-click (PPC), musisz płacić tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę.

Reklama AdWords w Warszawie działa poniekąd jak aukcja, na której ludzie licytują kliknięcia. Nie jest jednak konieczne, aby zwyciężyła najwyższa oferta. Oprócz pieniędzy Google bierze również pod uwagę wynik jakości, aby zapewnić, że osoby klikające reklamy otrzymają najlepiej dopasowane do oczekiwań wyniki.

Kluczem do wprowadzenia skutecznej reklamy AdWords w Warszawie jest zrozumienie czynników, które wpływają na koszt każdego kliknięcia, takich jak:

  • Konkurs na słowa kluczowe
  • Maksymalna oferta i pozycja ofertowa
  • Twoje średnie budżety miesięczne
  • Współczynniki klikalności
  • Wynik jakości Twoich słów kluczowych

Jeśli ta wiedza to dla Ciebie „czarna magia”, oddaj sprawy w ręce specjalistów SEO! Sprawdź pakiety Blumo i wybierz opcję dla siebie z cennika pozycjonowania stron.

Moja aktywność Google – co Google o Tobie wie?

Co Google o nas wie? Wszystko. Można by rzec – wszystko. Zwłaszcza jeśli często korzystasz z wielu produktów Google, takich jak Android, Gmail, Dysk, Mapy Google czy YouTube. I oczywiście wyszukiwarki Google.

Jednak mamy nad tym pewną kontrolę. Gigant internetowy wprowadził pulpit nawigacyjny danych o nazwie strona Moja aktywność Google, na którym można zobaczyć prawie wszystkie dane zebrane przez Google na Twój temat. Każda odwiedzona witryna, każdy obejrzany obraz, wyszukiwane hasło wpisane w polu wyszukiwania Google itd. Ponadto na stronie Moja aktywność Google możesz nie tylko zobaczyć, co Google śledzi, ale także podjąć kroki, aby usunąć dane i ograniczyć ich gromadzenie w przyszłości.

Related Posts

Leave a Comment