Home Biznes Dopasujemy biznes do naszych możliwości

Dopasujemy biznes do naszych możliwości

by Agata

Czasami jest tak, że ktoś otwiera określony biznes, bo widzi, że aktualnie jest spore zainteresowanie na tego typu usługi. Jeśli faktycznie się na nich znamy, jeśli mamy zajmować się czymś, co jest dla nas zrozumiałe, w czym posiadamy niezbędne umiejętności, to możemy być pewni, że praca będzie nam sprawiała przyjemność, a to wszystko przeniesie się na ogólny sukces naszego biznesu.

Gorzej jednak będzie, jeśli zasugerowaliśmy się wyłącznie modą, zainteresowaniem ze strony klientów i oferujemy im coś, o czym tak naprawdę nie mamy najmniejszego pojęcia. Wówczas może się okazać, że trudno będzie nam utrzymać taką firmę, bo ludzie będą wyczuwali, że działamy po omacku. To też oznacza, że jeśli nie mamy odpowiedniej wiedzy i umiejętności do prowadzenia danego biznesu, to powinniśmy zabiegać o pomoc kogoś kto się na tym zna.

Przede wszystkim opierajmy się na sobie

Jeśli chcemy stworzyć firmę, która będzie przyciągała klientów i naprawdę wiele osiągnie na rynku, to z pewnością powinniśmy dopasować ją do naszej wiedzy, zainteresowań i umiejętności. Wówczas łatwiej będzie nam ją prowadzić, bo będziemy wiedzieli co oferujemy, klienci będą czuli naszą szczerość, a dodatkowo sami będziemy mogli odkrywać nowe sposoby na zwiększenie oferty, tak aby przyciągnąć jeszcze więcej klientów. Poza tym, mając wiedzę na temat prowadzonego biznesu, będziemy mogli go na początku sami wykonywać, dzięki czemu w znacznym stopniu będziemy mogli ograniczyć koszty, jakie będą się wiązały z prowadzeniem takiej firmy. Dlatego też niezwykle ważne jest to, aby w miarę możliwości otwierać taki biznes, który będzie naszą mocną stroną i w którym naprawdę będziemy potrafili się odnaleźć, z którym poradzimy sobie bez najmniejszego problemu.

Co jeśli się nie znamy?

Widzimy zainteresowanie konkretnymi usługami, albo wychwyciliśmy wolną niszę, którą można byłoby zająć, ale jednocześnie nie znamy się na danym zagadnieniu? Czy to oznacza, że powinniśmy się poddać i w ogóle nie angażować się w tego typu działalność gospodarczą? Wiele będzie tutaj zależało od nas samych. Z jednej strony faktycznie możemy odpuścić i poszukać takiego miejsca na rynku, w którym będziemy mogli wykorzystać swoje umiejętności. Ale z drugiej, jeśli możemy sobie pozwolić na większy wkład finansowy, możemy pomyśleć o zatrudnieniu kogoś, kto się na tym zna. Wówczas my będziemy zajmowali się prowadzeniem firmy, marketingiem, księgowością, a jednocześnie będziemy mieli pracownika, który będzie mógł wykorzystać swoją wiedzę i zająć się obsługą klientów. Oczywiście zanim zatrudnimy taką osobę, musimy się upewnić, że faktycznie posiada niezbędną wiedzę, bo to w znacznej mierze ona będzie odpowiadała za sukces naszej firmy. Nie mniej takie rozwiązanie jest możliwe, oczywiście jeśli mamy dostatecznie środków na uruchomienie działalności, w której nie będziemy jedynym pracownikiem. Jeśli wszystko dobrze zorganizujemy może się okazać, że faktycznie uda nam się tutaj odnieść sukces.

Koniecznie zobaczmy jakie mamy możliwości. Czy chcemy wykorzystać własne zdolności czy zatrudnimy kogoś, kto będzie dla nas pracował.

Related Posts

1 comment

Robert 29 kwietnia 2021 - 14:21

Super wpis – to bardzo ważne, by dobrać pracę bezpośrednio pod nasze zdolności.

Reply

Leave a Comment