Home Firma Depilacja laserowa – od kiedy można zacząć?

Depilacja laserowa – od kiedy można zacząć?

by Agata

Depilacja laserowa należy do najskuteczniejszych metod trwałego usuwania owłosienia, która przeznaczona jest zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Jednak czy na depilację laserową ciała mogą decydować się również najmłodsi? Oto wskazówki.

Kiedy pojawia się owłosienie na ciele?

Cały proces dojrzewania u każdego człowieka jest kwestią mocno indywidualną i uwarunkowany jest gospodarką hormonalną. U dziewczynek owłosienie na ciele pojawia się w wieku 12-13 lat. Włoski stopniowo stają się widoczne na nogach, pod pachami, a następnie w okolicach intymnych. U chłopców natomiast proces ten następuje nieco później, między 13 a 15 rokiem życia. Pierwsze owłosienie występuje w okolicach intymnych, następnie na klatce piersiowej, nogach, a także rękach. Po upływie 2 lat od tego momentu u chłopców pojawia się zarost na twarzy.

Depilacja laserowa – od kiedy można zacząć?

Na depilację laserową całego ciała zwykle decydujemy się w momencie, kiedy owłosienie staje się uciążliwe, powodując codzienny dyskomfort w funkcjonowaniu. W przypadku osób bardzo młodych lub dzieci depilacja laserowa ciała jest możliwa, jednak tylko po wcześniejszym wyrażeniu pisemnej zgody rodziców. Warto podkreślić, że depilacja laserowa u tak młodych osób może wiązać się z przeprowadzeniem większej ilości zabiegów. Zjawisko to powiązane jest z niedostatecznie wyregulowaną gospodarką hormonalną dzieci wyznaczając tym trudniejszą drogę w osiągnięciu oczekiwanych efektów.

Wskazówka

W przypadku młodych dziewczynek depilację laserową bikini należy odsunąć w czasie, aby w tym momencie mógł uregulować się dokładnie cykl miesiączkowy. Zaburzenia hormonalne jakie zachodzą w tym wieku mogą spowodować, że usunięte owłosienie w okolicach intymnych może pojawić się ponownie.

Decydując się na depilację laserową Wrocław zarówno w tak młodym wieku, jak również w wieku późniejszym kluczowe jest odbycie tzw. wizyty konsultacyjnej w gabinecie kosmetycznym.

W tym czasie kosmetolog ocenia stan skóry klienta, przeprowadza wywiad, dzięki któremu uzyskuje informacje na temat oczekiwanych efektów. Ponadto bardzo istotne jest wykluczenie przeciwwskazań oraz przeprowadzenie wywiadu pod kątem stanu zdrowia klienta.

Zalety depilacji laserowej ciała

  • depilacja laserowa to zabieg przeznaczony zarówno dla kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku;
  • trwałość efektów gładkiej skóry nawet do kilku lat;
  • depilacja laserowa przyczynia się do eliminacji problemu wrastania włosków oraz podrażnień naskórka, które występują podczas tradycyjnych metod depilacji;
  • depilacja laserowa uwalnia od ograniczeń w postaci niechęci ubioru ulubionej spódnicy, sukienki czy bikini;
  • uwalnia od tradycyjnych metod depilacji (maszynka, wosk, depilator) prowadząc do oszczędności czasu;
  • zapewnia spontaniczność, szczególnie u osób aktywnych fizycznie (sport).

Podsumowanie

Depilacja laserowa ciała to zabieg skierowany zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, w każdym wieku. Zapewnia efekty gładkiej i zadbanej skóry uwalniając od problemów takich jak podrażnienia po goleniu, wrastanie włosków czy zapalenia mieszków włosowych. Depilacja laserowa ciała skierowana jest również dla osób młodych, którzy nie ukończyli 18 rok życia. W takiej sytuacji niezbędne jest jednak wyrażenie pisemnej zgody rodzica lub opiekuna prawnego na chęć wykonania tego rodzaju terapii.

Related Posts

Leave a Comment